Kształty Dźwięku II – wernisaż wystawy

6 maja 2024 - wernisaż wystawy KSZTAŁTY DŹWIĘKU II

6 maja 2024 roku, w hallu Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wernisaż wystawy „KSZTAŁTY DŹWIĘKU II” autorstwa Pana Profesora Stefana Weyny z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wydarzenie, zorganizowane przez Dziekana Wydziału Fizyki, Profesora R. Gołębiewskiego, Kierownika KATEDRY AKUSTYKI, Profesora A. Wichra, oraz Profesor Ewę Skrodzką, przyciągnęło uwagę pracowników naukowych i studentów zainteresowanych dziedziną akustyki.

Goście mieli okazję podziwiać fotogramy prezentujące badania wektorowych struktur fal akustycznych w polu źródeł rzeczywistych. Każdy z obrazów ukazuje fascynujące aspekty dźwięku, ukryte w jego kształtach i dynamice. Wernisaż stanowił nie tylko okazję do zobaczenia spektakularnych graficznych wizualizacji, będących owocem prac badawczych profesora S. Weyny, ale także do wymiany poglądów i dyskusji na temat osiągnięć w dziedzinie akustyki.

Wiedza i pasja Autora wystawy Pana Profesora Stefana Weyny przyciągały uwagę gości, którzy mieli możliwość zadawania pytań i dyskusji na temat prezentowanych prac.

Wystawa „KSZTAŁTY DŹWIĘKU II” pozwala zgłębiać tajniki dźwięku, ukazując jego różnorodność i złożoność. To kolejny krok w poszerzaniu wiedzy i zrozumieniu fenomenów akustycznych, których tajemnice stopniowo odkrywane są przez badaczy!

Zapraszamy do odwiedzania wystawy do 21 maja 2024